ХВОРОБИ

Ефективні лікарські засоби проти отиту

Народні засоби

На початковій стадії захворювання і при зовнішніх отитах добре допомагають і випробувані часом народні засоби, найпростішим з яких є звичайний борний спирт. Він закопується в хворе вухо 2-3 рази в день і допомагає зняти біль і запалення.

Ось ще кілька простих способів, якщо виникло запалення у вусі, чим лікувати його дому:

  • зубчик часнику або шматочок цибулі добре подрібнити, змішати з медом 1:1, загорнути в марлю і ввести в слуховий прохід;
  • закапати хворе вухо теплим камфорним маслом;
  • 2 краплі олії чайного дерева змішати з 10 краплями мигдалевого масла, злегка підігріти і закапати у вухо;
  • гнійний отит (при непошкодженій барабанної перетинки) добре лікується свіжовичавленим соком хрону – по 3-5 крапель на кожне вухо;
  • обліпихова масло змішати з медом 1:1, підігріти на водяній бані і закапати хворе вухо.

У деяких випадках неправильне застосування «бабусиних методів» може викликати дуже серйозні ускладнення або прискорити розвиток захворювання. Важливо пам’ятати про те, що отит – це підступна хвороба, яка може призвести до часткової або повної втрати слуху, якщо лікувати її неправильно.

Місцеве лікування у вигляді крапель при отиті ефективно, оскільки активні діючі речовини потрапляють безпосередньо в «епіцентр» запалення, починаючи діяти відразу ж. Саме тому сильну вушну біль можливо швидко зняти тільки краплями.

Але краплі з антибіотиками на початку лікування не використовують: спершу в хід йдуть більш м’які засоби. Якщо ж позитивного результату немає, стан хворого не поліпшується: біль не вщухає, йде погіршення слухового сприйняття, є симптоми запального процесу, то вже підключають засоби з антибіотиками.

До складу місцевих засобів при отиті, як правило, включають антибіотики широкого спектру дії, здатні справлятися з безліччю різних бактерій. Такий підхід збільшує ефективність препаратів, і набагато підвищує шанси на одужання.

В результаті появи нагноєння, іноді відбувається перфорація (розрив) барабанної перетинки. Це загрожує проникненням інфекції всередину слухових органів, викликає порушення слуху, не кажучи вже про хворобливості.

Але не варто вважати засоби з антибіотиком панацеєю: деякі з них марні, якщо захворювання спричинене грибками або вірусами. Саме тому слід перед початком терапії побувати у лікаря. Після ретельного обстеження фахівець зможе призначити грамотне і оптимальне лікування, що підходить саме в конкретному випадку.

Свідчення

В яких випадках призначаються вушні краплі від отиту у дорослих з антибіотиком, з’ясуємо.

  • При гострих і хронічних запальних процесах зовнішнього вуха, спричинені бактеріальними інфекціями.
  • При тих же самих процесах, але в середньому вусі.
  • До і після оперативного втручання на середньому вусі.
  • Як профілактика інфекційного запалення при травмі середнього вуха.

Лікування дорослих

Неладекс

Ефективні лікарські засоби проти отиту

Неладекс – краплі від отиту для дітей, які містять антибактеріальний і протизапальний компонент. До його складу входить Неоміцин, Поліміксин В і Дексаметазон.

В будові вуха розрізняють три основних відділи: зовнішній, середній і внутрішній. Запалення в зовнішньому вусі часто виникає із-за зовнішнього впливу: переохолодження, брудна вода, проникнення стороннього тіла.

Запалення у внутрішніх відділах – майже завжди наслідок попадання інфекції через євстахієву трубу, що з’єднує носоглотку з порожниною середнього вуха. Внаслідок запалення слизової оболонки євстахієва труба набрякає, і виникає різниця тиску на барабанну перетинку ззовні і зсередини.

Хвороба може протікати в гострій і хронічній формі. Найпоширенішим видом отиту є середній гострий отит, виникає як вторинна інфекція на тлі низки простудних або вірусних захворювань.

Знеболюючі препарати, такі як парацетамол і ібупрофен, не можуть вилікувати вушні інфекції та інші запальні захворювання, такі як гайморит, фронтит і застуда. Але вони, ймовірно, допоможуть дитині відчувати себе краще за рахунок зниження больових відчуттів.

Є безліч різних видів знеболюючих таблеток від отиту. Дуже часто лікарі рекомендують для дітей, які страждають на отит, парацетамол та ібупрофен.

Дитячий парацетамол доступний у вигляді:

  • сиропу (5 мл розчину містить 0,12 г парацетамолу);
  • звичайних таблеток (0,2 і 0,5 г);
  • розчинних таблеток (0,5 г);
  • супозиторіїв (свічок, які слід помістити в пряму кишку).

Парацетамол знімає больовий синдром і надає жарознижуючу дію на організм.

  • Малюкам від 3 до 6 місяців в день можна давати не більше 350 мг парацетамолу в таблетках.
  • Для немовлят від 6 місяців до 1 року гранична доза становить 500 мг.
  • Дітям від 1 до 3 років — 750 мг.
  • Від 3 до 6 років — 1 р.
  • Від 6 до 9 років — 1.5 р.
  • Від 9 до 12 років — 2 р.

Препарат приймається до чотирьох разів на добу з 4-годинним інтервалом. Перед використанням парацетамолу для дитини слід обов’язково проконсультуватися з отоларингологом або терапевтом.

Ібупрофен входить в число нестероїдних протизапальних препаратів (для стислості НПЗП). У малих дозах НПЗП надають знеболюючий ефект при симптомах отиту вуха і інших захворювань. В більш високих дозах вони також зменшують запалення (набряк, почервоніння).

Випускається у вигляді:

  • таблеток (0,2 і 0,4 г);
  • таблеток пролонгованої дії (0,8 м);
  • таблеток для розсмоктування (0,2 г);
  • капсул (0,3 г);
  • гелю (5%) для зовнішнього застосування;
  • крему (5%) для зовнішнього застосування.
 

Дітям призначають з тримісячного віку. Діти від 12 років і старше приймають спочатку по 150-300 мг ібупрофену тричі на добу. Далі дозу зменшують до 100 мг тричі на добу. Максимальна доза препарату — 1 р.

Як працюють ці ліки?

Коли вухо вашої дитини інфіковані бактеріями або вірусами, тіло виробляє хімічні речовини для боротьби з інфекцією. Це викликає запалення. При запаленні зовнішнього вуха, внутрішнього або середнього вуха, його хворобливі ділянки, червоні або опухлі.

  • Ібупрофен зупиняє виробництво речовин, що викликають біль і запалення.
  • Парацетамол блокує проведення больових сигналів в центральну нервову систему, тому вухо вашої дитини буде менше хворіти. Але дані таблетки від отиту не зменшать набряк і почервоніння у вусі.

Потенційний шкоду здоров’ю:

  • Деякі діти скаржаться на болі в шлунку або блювання після прийому цих знеболюючих. Як правило, ці проблеми є короткостроковими.
  • Ви можете запобігти виникнення цих проблем, даючи дітям знеболюючі таблетки після їжі або з їжею або молоком.
  • Якщо ваша дитина приймає парацетамол, не давайте йому інших засобів, що містять парацетамол. Велика кількість парацетамолу негативно впливає на печінку і нирки.

Важливо знати

Ефективні лікарські засоби проти отиту

Дуже уважно читайте етикетки інших ліків або задайте питання фармацевта, якщо не впевнені, чи є в тому чи іншому засобі парацетамол. Переконайтеся, що ваша дитина приймає рекомендовану дозу для свого віку.

Сульфаметоксазол і триметоприм («Бактрим»). Чинить бактерицидний вплив проти всіх патогенів середнього вуха, грипу, пневмонії, стафілококів і стрептококів.

Гострі інфекції вуха і хронічний отит добре піддаються лікуванню з триметоприм-сульфаметоксазолом. Крім того, він безпечний для дітей.

Дозування становить 960 мг таблеток при отиті у дорослих один раз в день. Курс прийому — від 10 днів до двох тижнів.

Цефподоксиму проксетил («Вантин»). Є одним із рекомендованих засобів для вибору другої лінії лікування отиту. Це засіб ефективно проти грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів.

Цефдинир («Омницеф»). Ці таблетки при отиті у дорослих є можливим вибором другої лінії лікування. Переваги препарату включають приємний смак, одноразову або двухкратную дозування і п’ятиденний курс для лікування гострої інфекції вуха.

Важливо знати

Не слід призначати собі ліки від отиту самостійно, інакше можна «перевести» хвороба в розряд хронічних.

Запалення середнього вуха або отит найчастіше відносять до дитячих захворювань, але і у дорослих воно зустрічається нерідко. Лікування отиту у дорослих мало чим відрізняється від лікування дитячого отиту. Це захворювання може з’явитися внаслідок діяльності стрептококів або пневмококів, також отит може носити вірусний характер або з’явитися у вигляді ускладнення гіпертрофічних процесів у носоглотці. При цьому порушується функція євстахієвої труби і знижується опірність.

Перебіг захворювання

  1. Виникнення і розвиток запалення в середньому вусі. Симптоми отиту – біль у вусі, незначне підвищення температури, страждає сон, знижується апетит, виникає загальне нездужання. Барабанна перетинка гіперемована і випинається в область слухового проходу.
  2. Прорив барабанної перетинки, виділення гною. Симптоми в цей час: стріляючий біль у вусі. Біль може тривати протягом 5-7 днів, після чого відбувається її стихання і зниження запалення.
  3. Реконсервация, тобто поступово виділення гною припиняється. Відбувається заростання барабанної перетинки, і відновлюються всі фізіологічні процеси в вусі.

Лікування отиту у дорослих проводиться в залежності від збудника та тяжкості захворювання. Якщо запалення викликано діяльністю бактерій, то застосовується антибіотикотерапія. При вірусному отиті лікування займе певний час і буде складніше.Ефективні лікарські засоби проти отиту

У деяких випадках проводиться миринготомия – це малоінвазивна операція. При цьому в барабанну перетинку вставляється невелика пластмасова трубка. З її допомогою в цьому місці видаляється залишок рідини, тим самим знижується тиск.

Іноді причиною отиту може стати розростання аденоїдної тканини, в цьому випадку проводиться операція з видалення аденоїдів, але такий стан властиво дитячому віку.

В цілому лікування отиту може проходити за наступною схемою:

  • краплі від запалення;
  • антибактеріальна терапія;
  • сульфаніламіди;
  • при необхідності жарознижуючі засоби;
  • знеболюючі препарати;
  • комплекс вітамін;
  • застосування компресів, їх зазвичай чергують: спочатку теплий, а потім на кілька хвилин холодний компрес;
  • місцево можна закопувати борну кислоту, але краще попередньо порадитися з лікарем.

Вушні краплі при отиті по своїй дії і складу діляться на три групи:

  1. Комбіновані препарати. Вони містять глюкокортикоїди. Це Софрадекс, Анауран, Гаразон, Полидекса, Дексона та ін.
  2. Монопрепарати. До їх складу входять протизапальні препарати нестероїдного характеру, це такі краплі, як Отинум, Отипакс.
  3. Препарати з вмістом антибіотика: Отофа, Нормакс, Ципромед, Фугентин.

Об’єднані вушні краплі використовують при запаленні середнього і зовнішнього вуха, при гострому чи хронічному перебігу хвороби. Найчастіше закопуються з допомогою піпетки. Але потрібно зауважити, що препарати, що містять глюкокортикоїди, дітям і вагітним призначають рідко і тільки у виняткових моментах.

Побічні дії:

  • лущення шкіри у вусі;
  • свербіж і печіння в місці закапування.

Але такі стани вважаються рідкістю, так як об’єднані краплі виписуються в малих дозах і на короткий термін.

Ці препарати, наприклад, Софрадекс, призначені для закапування в очі. Софрадекс володіє, крім протизапальної дії, антибактеріальним і протиалергічну. Застосовують його по 3-4 краплі 2 рази в день, не більше.

 

Як і будь-який інший препарат, Софрадекс може мати побічні дії місцевого алергічного характеру – печіння, свербіж, почервоніння і т. п. Монопрепарати теж є протизапальними, застосовують їх по 3-4 краплі 2 рази в день.

Побічних дій практично не мають. Якщо у пацієнта є ушкодження барабанної перетинки, краплі з вмістом саліцилової кислоти не призначають, оскільки є велика ймовірність втрати слуху.

Краплі з вмістом антибіотика застосовують при мікробних інфекції зовнішнього та середнього вуха, при гнійних отитах і при хронічному перебігу хвороби. Антибактеріальні краплі, наприклад Нормакс, можуть мати побічні дії,такі як:

  • дрібна висипка на шкірі;
  • свербіж і печіння на місці потрапляння крапель;
  • набряк Квінке.

Якщо є дані прояви, слід негайно припинити прийом препарату і звернутися за допомогою до лікаря. Тільки лікар зможе правильно призначити необхідні засоби.

Перебіг захворювання

Краплі у вуха

При болях у вусі перше, що приходить на розум – закапування крапель.

Проте в аптеках такий широкий вибір, що можна розгубитися. Тому для вибору препарату завжди необхідна консультація лікаря.

Тільки отоларинголог, вислухавши скарги пацієнта та, при необхідності, провівши необхідні обстеження, може вибрати відповідний лікарський засіб для даного конкретного випадку. Адже деякі препарати заборонено використовувати при пошкодженні барабанної перетинки.

А виявити це може тільки лікар. Врахуйте, що неправильне лікування призводить до таких захворювань, як мастоїдит, приглухуватість. Останнє захворювання характеризується значним погіршенням слуху аж до інвалідності.

Всі вушні краплі з антибіотиком підрозділяються на кілька видів. Що це види, з’ясуємо.

Спеціальні розчини антибіотиків:

  • Нормакс;
  • Ципромед;
  • Фугентин;
  • Лемомицетин та ін.

Препарати комбінованого впливу:

  • Анауран;
  • Гаразон;
  • Софрадекс;
  • Полидекс та ін.

Розглянемо детальніше особливості найпопулярніших засобів. також рекомендуємо ознайомитися з інструкцією із застосування назального спрею Полидекс.

Для самостійного лікування болю у вухах люди використовують саме ефективне і доступне засіб – краплі. Ними зручно користуватися, легко придбати без рецепта. Давайте з’ясуємо, які дитячі вушні краплі при отиті безпечні, що допоможе впоратися з хворобою дорослим.

Всі краплі вушні при отиті умовно поділяються на чотири типи:

  • нестероїдні протизапальні препарати;
  • ліки з антибактеріальною дією;
  • комбіновані препарати з глюкокортикостероидными гормонами;
  • ліки проти грибка.

На початковому етапі запалення недорогий і ефективний безпечний «Альбуцид» (сульфацил натрію). Коли хвороба тривала або ускладнена, призначають комбіновані протизапальні препарати або ліки на базі нестероїдних.

  • «Отинум» (аналоги – «Бротинум», «Холикапс»);
  • «Отипакс»;
  • «Ототон»;
  • «Дроплекс»;
  • «Отоспорин»;
  • «Отикаин».

Список комбінованих препаратів для ефективного лікування гнійних запалень:

  • «Гаразон»;
  • «Дексона»;
  • «Кодексу»;
  • «Софрадекс»;
  • «Анауран»;
  • «Отипол»;
  • «Полидекса»;
  • «Комбинил Дуо»;
  • «Дженодекс»;
  • «Пледрекс»;
  • «Дексон»;
  • «Апролат».

З антибіотиком

Вушні антибіотики – препарати, у складі яких антибактеріальні речовини широкого спектру дії (рифампіцин, левоміцетин та інші). Застосування таких медикаментів швидко зупиняє поширення викликали запалення інфекції.

  • «Отофа»;
  • «Ципромед»;
  • «Ципрофлоксацин»;
  • «Нормакс»;
  • «Норфлоксацин» (аналог «Нормакс);
  • «Фугентин»;
  • «Офлоксацин»;
  • «Данцил»;
  • «Рифонат».

Окремо варто відзначити комбінований препарат «Кандибиотик» з активним противомикозным компонентом клотримазолом. Фахівці вважають це ліки єдиним ефективним засобом лікування запалення вуха, викликаного грибком.

Можна капати перекис водню у вухо, коли воно болить? Так, але розчин лише допоможе очистити слуховий прохід від гною, розчинити сірчану пробку. Тривалим знеболюючим ефектом воно не має, тому треба застосовувати ліки з анестетиком (лідокаїном).

Дорослим

Для дорослих протипоказань у застосуванні вушних крапель немає. Ряд препаратів заборонено використовувати вагітним, при годуванні грудьми і непереносимості окремих компонентів ліків. Наприклад, лідокаїн здатний викликати алергічну реакцію.

  • «Кандибиотик»;
  • «Отипакс» (дозволений при вагітності);
  • «Анауран»;
  • «Виотик».

Дитині

Не всі краплі вушні при отиті дозволено застосовувати дітям. Їм підходять тільки ліки з місцевим впливом, які не потрапляють в кров при умові непошкодженій барабанної перетинки. Педіатри рекомендують користуватися такими вушними краплями при отиті у дітей:

  1. «Отипакс», «Отирелакс» – ефективні знеболювальні ліки, які можна дітям з народження.
  2. «Отофа» – засіб з вираженим протимікробну дію, але не здатний знімати біль. Можливо використовуватися навіть для немовлят.
  3. «Отинум» – дітям від 1 року.
  4. «Кандибиотик» – комбінований препарат з протизапальною ефектом. Не можна застосовувати для малюків до 6 років і при пошкодженої барабанної перетинки.
  5. «Гаразон» – засоби з антибіотиком, можна з 8 років.

Існують 3 групи вушних крапель, ефективних у боротьбі з отитами:

  • Об’єднані. В їх основі містяться глюкокортикоїди (полидекс, гаразон, софрадекс, дексон, анауран).

  • Краплі, у складі яких знаходиться одне протизапальну речовину, так звані монопрепарати (отинум, отипакс).

  • Антибактеріальні краплі (ципромед, отофа, фугетин, нормакс).

Анауран – антибактеріальні вушні краплі комплексного впливу від італійської фірми-виробника. Застосовуються у разі запального процесу в середньому вусі, при гострому, а також хронічному отиті.

Ліки вводять у вухо спеціальною піпеткою. Препарат допомагає активно боротися з отитами у дорослих людей (п’ять крапель вранці і ввечері) і малюків (по три краплі вранці, в обід і ввечері). Жінкам в положенні і дітям до року краплі призначають украй рідко, тільки у разі гострої необхідності.

Побічні ефекти від використання препарату: лущення в місці застосування ліків, відчуття свербежу та печіння. Ризик розвитку інших побічних ефектів дуже низький у зв’язку з використанням малої кількості ліків.

Неладекс

Під час цього захворювання дитину турбують біль, закладеність у вусі, зниження слуху.

Часто підвищується температура, хворий відмовляється від їжі, не може нормально спати, неспокійний. Найскладніше поставити діагноз немовляті, який не може сказати, що у нього болить. Тому при перших симптомах і підозрі на запалення середнього вуха необхідно показати малюка лікаря-отоларинголога.

 

Тільки за допомогою огляду барабанної перетинки можна поставити точний діагноз. Від того, наскільки швидко це зроблено, залежить ефективність лікування без виникнення ускладнень. Часто лікарі призначають антибіотики при отиті у дітей, але необхідність цього залежить від багатьох факторів. А в багатьох випадків захворювання проходить без застосування антибактеріальних препаратів.

За і проти

Потрібні антибіотики при отиті у дітей? Про доцільність прийому таких препаратів вже давно ведуться спори. Адже велика кількість побічних дій і здатність бактерій пристосовуватися до багатьох ліків часто зводять нанівець усі лікування.

Але в багатьох випадках без антибіотиків неможливо обійтися, особливо якщо мова йде про отиті у маленької дитини. Щоб запобігти ускладнення, необхідний прийом антибактеріальних препаратів. Коли ж без цього можна обійтися?

– якщо дитина старше 2 років, лікарі рекомендують вичікувальну тактику, адже у багатьох випадках організм дитини справляється із запаленням самостійно;

– якщо захворювання викликане не бактеріями, а вірусною інфекцією, то застосування антибіотиків буде марним;

– якщо у дитини немає явищ інтоксикації та високої температури;

– якщо болить тільки одне вухо і захворювання протікає в легкій формі.

Антибіотики – це не єдині ліки, які здатні полегшити стан хворого при отиті. Зазвичай в перші 1-2 дні захворювання застосовують знеболюючі та жарознижуючі препарати.

– антибіотики призначають при температурі вище 39 градусів і сильної интоксиации;

– для зняття болю і зниження температури призначаються протизапальні препарати: «Нурофен», «Ібупрофен» або «Панадол»;

– якщо з вуха не виділяється гній, доцільно застосовувати вушні краплі: «Отипакс» або «Отинум», вони мають протизапальну і знеболюючу дію;

– якщо у дитини немає температури, біль можна зняти за допомогою зігрівальних компресів з камфорним маслом або спиртом;

– для зменшення запального процесу у вусі у малюків обов’язково застосування судинозвужувальних крапель в ніс.

Незважаючи на те що багато бактерії, що викликають запалення середнього вуха, стійкі до пеніцилінів, антибактеріальні препарати цього ряду все ще найбільш популярні. Адже вони легше переносяться і мають менше побічних дій.

Найбільш часто призначається антибіотик при отиту середнього вуха – це «Амоксицилін». Широко поширена також лікування цефалоспоринами: використовується «Цефазолін» або «Цефипим». Застосовуються антибактеріальні препарати у вигляді таблеток, суспензій або сиропу.

Якщо ж на ці ліки у дитини виявилася алергічна реакція або через два дні застосування поліпшень не спостерігається, призначають більш сильні антибіотики: «Кларитроміцин», «Левофлоксацин», «Вантин», «Омницеф» та інші.

Найчастіше саме з цих препаратів і починається лікування отиту. Вони краще переносяться дітьми і мають мало побічних дій. Найбільш поширений антибіотик при отиті – це препарат “Амоксицилін”.

Батькам він більш відомий під назвою “Флемоксин Солютаб”. Він зроблений у формі порошку для приготування суспензії або у вигляді солодких таблеток, щоб дитині було легше їх приймати. Якщо за кілька днів препарат не приніс поліпшень, його можна замінити на більш сильне ліки тієї ж групи – “Амоксициліну Клавуланат” або “Амоксиклав”.

Воно більш ефективно, але також добре переноситься дітьми. Інші расспространенные антибіотики при отиті у дитини – це “Ампіцилін” і “Сультамициллин”. Вони також належать до цієї групи і протипоказані при непереносимості пеніциліну.

Висновки

Найбільш короткий шлях усунення вушних інфекцій і, зокрема, отиту – дотримання профілактичних заходів щодо застуд і дбайливе ставлення до свого здоров’я. Носіння головного убору в зимовий період – одна з головних заходів для попередження отиту.

Якщо отит все-таки наздогнав Вас або Вашої дитини – не займайтеся самолікуванням і, тим більше, перебиранням різних видів крапель. Постарайтеся як можна швидше потрапити на прийом до отоларинголога, щоб отримати компетентну консультацію й підібрати ліки, дійсно необхідне для лікування отиту.

Протипоказання

Дорослі люди з нормальною стійкістю до лікарських засобів можуть застосовувати будь-які відповідні вушні краплі при болю у вухах. Якщо жінка вагітна або годує дитину грудьми, то багато засобів з антибіотиком будуть під забороною.

З дітьми ситуація ще більш складна. Багато засоби не можна, якщо дитині ще немає року, якісь з них можна застосовувати тільки після 6 років, а якісь- після 12. Дамо невеликий огляд крапель у вуха для дітей з антибіотиком, відповідно до віку дитини

  • Отипакс — можна з народження;
  • Отофа — з такого періоду;
  • Отинум — від року;
  • Кандибиотик — від шести років;
  • Гаразон — з 8 років;
  • Нормакс — з 12 років.

Ми розглянули краплі для вух з антибіотиком, які допомагають при отиті. Вибір засобів досить великий, однак, призначити краплі повинен тільки фахівець: з антибіотиками не жартують. Наші поради допоможуть вам визначитися з потрібним засобом, а лікар направить лікування в потрібне русло, і проконтролює його хід. Також рекомендуємо ознайомиться можна гріти вуха при отиті.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ